جستجو
جستجو
تهران، ولنجک، میدان شهید شهریاری، دانشگاه شهید بهشتی، پارک علم و فناوری
982129905934+
با ما در ارتباط باشید

آزمایشگاه تخصصی گرده شناسی

شرکت آرمان شهد آریان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی، دارای آزمایشگاه تخصصی گرده شناسی است. این آزمایشگاه آنالیز تعیین منشاء گیاهی و شناسنامه گرده گل را انجام می دهد. به علاوه با تعیین طیف کمی و کیفی گرده های موجود در ساچمه های گرده، ارزش کیفی آن ها را مشخص می کند.
این شرکت برای اولین بار در مقیاس صنعتی با شیوه میکروسکوپ الکترونی روبشی (SEM) که فرایند استخراج، آماده سازی، تصویربرداری و شناسایی مجزایی دارد به انجام این آنالیز پرداخته و با انجام این آزمایش به همراه سایر آزمایشات کنترل کیفیت و اصالت سنجی عسل (فیزکو-شیمایی، شیمی گیاهی، حسی، میکروبیولوژی و ارگانیک) به تحلیل و رتبه بندی عسل های طبیعی در کشور می پردازد.

گرده شناسی عسل

گرده شناسی عسل به عنوان یکی از شاخه های گرده شناسی به مطالعه دانه های گرده موجود در عسل می پردازد و به صورت متداول در بسیاری از آزمایشگاه های گرده شناسی دنیا انجام می شود. در بخشنامه شورای اروپایی مرتبط با عسل در نام های عسل های تولیدی اطلاعات منشاء گیاهی عسل، مکمل سایر اطلاعات عسل است.

لازم به ذکر است که آنالیز گرده شناسی در کنار همه آنالیزها در اصالت سنجی و کیفیت عسل بکار گرفته می شود.

نوع (گونه)، تعداد و طیف گرده ها موجود در عسل، اطلاعات با ارزشی از شرایط اکولوژیکی، جغرافیایی رویشگاه های محل استقرار کندوها و زنبورستان ها فراهم می کند.

Image link

فراخوان همکاری

شرکت آرمان شهد آریان در راستای پژوهش های علمی گرده های شاخص ایران از همه تولید کنندگان گرده گل تقاضا دارد تا در صورت امکان مساعدت فرمایند و حدود 100 گرم گرده گل را جهت انجام این پژوهش در آزمایشگاه تخصصی گرده شناسی به این شرکت ارسال فرمایند.

هزینه نمونه ها و ارسال آن به ارسال کنندگان پرداخت می گردد. به علاوه گرده گل های برگزیده به همکاران معرفی خواهد شد.

لطفا در ارسال گرده های گل تولیدی موارد ذیل را رعایت فرمایید:

گرده های خالص طبیعی گیاهان وحشی

گرده های خشک شده تولید سال 1401

میخواهم همکاری کنم